Форма входу

Категорії розділу

Мои статьи [7]

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Неділя, 25.09.2022, 16:35
Вітаю Вас Гість | RSS
МОЯ КОЗОВА
сайт о. Михайла Забанджали про м.Козова/Kozova/Kozowa
Головна| Мій профіль | Реєстрація| Вихід | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Документ про Козову (храм Успіння) з 1732 року.
  Козівська протопресвітерія Козова місто.
  В цьому місті знаходиться три церкви .
  Перша церква під назвою Успіння Найсвятішої Марії Пані при ній …
 Всечесний отець Якуб Дидицький протопресвітер Козівський, про його життя і звичаї нічого поганого не чути, при церкві сам один. Призначення має без жодних привілеїв та додатків звичайних від ясного Високої милості пана Йосифа Потоцького воєводи Київського, гетьмана на той час коронного, де дата на весні 9 березня 1709 року. Засвідчене призначення від Його Високопреосвященства світлої пам’яті Йосифом Вінницьким адміністратором на той час Львівської єпархії року 1709 до якого має форму підтверджену від Його Милості Варлама Шептицького єпископа Львівського року 1710.       
 Книги та інші метрики є…. Шлюбів від року 1728 до теперішнього записаних не було. Метрики живих і померлих також нема. Права і різні приналежності що йому служать у скрині своїй зачиненій ховає. Живе на приборстві своїм, від якого відлучається інколи з обов'язків служби деканальної, але завжди на місце своє заступника залишає. Пошану від домашніх своїх має належну. Правил і фундаменту віри святої людей в церкві навчає. З книжки не проповідує. Пости і свята людям заповідає. (Тестаменту)? жодного у своїй парафії не чинить. Заступника і вікарія повітового нема. У служінні святих тайн уважний. Не слухає ніколи без хреста святого сповіді. Службу служить пристойно вбраний в ризи церковні. Святі Тайни і речі пристойно зберігає.
 Має жінку, але білих голів? у домі своїм не тримає. Біблії немає; книги до набожеств має 3, Євангелія одна добре оправлена, Тріоді добрі, Октоїх добрий, Апостол, Тріоді дві, Часослов Львівський, Служебник Львівський, Книгу з казусами видану по-руськи має. Для проповіді книгу має на неділі цілого року під назвою "Вінець”.
 Служби Божі в неділі і свята завжди служить, але жодного обов'язку не має, на тижні та в будні часом служить часом ні. Тютюну не курить ніколи, ані табаку не вживає. Сповідається якомога найчастіше. Приготовляється до святої Літургії і благодарення чинить по ній, а з яким набожеством служить, то на його сумлінні. Правило священиче відповідно до звичаю і часу відмовляє. На процесіях відповідно до звичаю місцевого буває. Скроні виголені пристойно і волосся стриже. В корчмах не засідає, пиятикою, гендлем, обмінами ніякими не займається.
 Землю має виділену між громадою і стільки бере, як два почесних господарі в кожнім покосі, і сіножатей стільки ж під пасовисько взяв з ласки Його милості воєводи Київського особі його надані. На застіллях хлопських не буває, хіба на заупокійних обідах, на яких жодних забобонів не бачив. Диякона нема.
Церква.
Дерев’яна нова структура добра, збудована на місці посвяченому за благословення Його Преосвященства Шумлянського місцевого єпископа. Посвячена за всечесного отця Григорія Будовицького намісника Підгаєцького. Посагу немає, фундатора немає, парканом обгороджена, але двох частин нема. Престіл один в самій церкві поставлений відповідно до синоду Замойського. Другий на хорах під назвою Непорочного зачаття Приснодіви Марії. Престіл належної довжини, висоти та ширини і хрест є на верху .
 Підлога в церкві кам’яна квадратна, в вівтарі не докладена. Дзвіниця нова потребує добудови, на ній 3 дзвони.   Вбрання церковне в вівтарі.
 Чаші дві, перша срібна з дискосом і звіздою, друга (cenowa) цинкова з всіма реквізитами, пурифікаторів (рушничків) 2, корпорат 1, воздухів малих 2, один камковий? червоний, другий адамашковий зелений. Великих також два: один камковий червоний, другий балташовий червоний. Мисочка мідна почищена одна, ампули дві скляні, нумератів? три. Ременів 2 полотняних. Ризи дві, адамашкові зелені з епітрахилем і нарукавниками такими ж, другі камкові червоні з такими ж епітрахилем і нарукавниками. Дзвоник при вівтарі один, підсвічників пар три дерев’яних. Шафи нема. Інвентарю речей церковних нема. Двері замикають, ключ від яких паламар в себе ховає. Вікна добре гратами залізними оббиті. Води свяченої не було. Кадильниця можлива. Реліквій немає.
Образи.
 Образи ряду Деісус робота незакінчена, намальовані навколо образу запрестольного Успіння Найсвятішої Марії Пані, до тої роботи старий стенд намистин поскладаних на образі Найсвятішої Пані шнурків з коралами зо три. Малювання образів на місцях непристойних, погано намальованих і незвичайних форм нема. Хоругви три з образами пристойними. Хрест дерев’яний великий до процесій.
Відпусти.
Відпустів з папським благословенням нема.
Євхаристія.
Кивоту немає. Пушка оцинкована для зберігання Святих Тайн з вершком, накидки немає. Частички Найсвятіших Тайн що два тижні обновляє. Лампа не горить, бо нема для неї пожертви. До хворих Найсвятіші Тайни звичайно носить з свічкою, але без балдахіну і парасолі, бо їх нема. Людей, які б не мали принаймі сповіді пасхальної і прийняли причастя нема. Таїнство Сповіді Таїнство Сповіді уділяє належно і помірковано в церкві. Сповідальниці нема, але так більш-менш на одному місці сповіді слухає в церкві. Єлеопомазання Олії святої для помазання хворих має досить. Хворих парафіян відвідує. Для виконання того Таїнства кличе на допомогу, і коли приходить хтось із священиків удвох те Таїнство звершують. Це Таїнство лише хворим і старим людям уділяє.
Подружжя
Читає 3 оповіді в дні святкові перед шлюбом і багатьма людьми. Перед оповідями дізнається чи наречені мають відповідний вік, і не мають законних перешкод. Щоб дошлюбних зв'язків наречені не мали перед Подружжям застерігає. Волоцюгам і непевним людям шлюбу не дає. Все це записує до метрики під назвою "Книга приналежних до парафії”. У домах приватних шлюбу не дає. На весіллях якщо і буває то, у людей гідних запрошений, обходиться скромно, як належиться.
 Служба Божа
Службу святу волоцюгам служити не дозволяє. Сам служить належно і побожно. Чинопослідоність відповідно до Львівського служебника у відправах вживає. Парафіянам напоминає, що під смертним гріхом Службу в неділю і свята урочисті слухати повинні. Вино на Службу святу у християн бере, просфору вдома в себе пече із чистої самої пшениці. Чи утримується від подружніх зв'язків за три дні до відправи, про те свідчень не маємо.
Похорон
 Звичаїв неналежних на похоронах тут не чути. Після заходу сонця нікого не ховає. Якби мав ховати кого нагло померлого то, до 24 годин того не робить. За похорон відповідну винагороду від тих, що дають бере. Могили спеціальної для малих дітей померлих немає, але їх на цвинтарі рівно ховає. Цвинтар навколо огороджений, лише 2 частини нема. З тої парафії ніхто не ховається десь в іншому місці.
Братства жертводавців немає. Лікарні немає.
Категорія: Мои статьи | Додав: Mishania (20.04.2010) | Автор: о. Михайло Забанджала
Переглядів: 1475 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2022